11/08/2023

“The Navigator Company” kokaudzētavas un rūpnīcas apmeklējums

12 miljoni koku stādu vienuviet. Vai tas izklausās neticami? Nebūt ne!

 

Eikalipta koku audzētava, kas atrodas Portugālē “The Navigator Company” (TNC) īpašumā, katru gadu izaudzē vairāk kā 12 miljonus Eikaliptu “Eucaliptus globulus” stādu. Tie tiek iestādīti TNC mežos un tiek pārdoti zemniekiem mežu stādīšanai.

 

Kopā ar mūsu klientiem “PNB Print”, “Veiters Korporācija” un “United Press Tipogrāfija” apmeklējām TNC grandiozo eikaliptu koku audzētavu un papīra ražotni Portugālē. TNC ir pilna cikla papīra ražotājs, kas sāk ar koksnes ieguvi un beidz ar papīra ražošanu.

 

“Eucaliptus globulus” ir unikāla eikaliptu šķirne, kuras šķiedras īpatnības ļauj sasniegt visaugstāko kvalitāti papīra ražošanā. Eikaliptu koki tiek audzēti 12 gadus, tad tie tiek nocirsti un nogādāti celulozes ražotnē. Pēc koku nociršanas tiek atstātas 3 atvases un, vēl pēc 12 gadiem, tiek cirsti nākamie koki. Šāds cikls atkārtojas 3 reizes, tādējādi efektīvi izmatojot meža resursus. 

 

Tika apmeklēta arī papīra ražotne, kas ir jaunākā un modernākā Eiropā. Šeit tika demonstrēta papīra tapšana sākot no koka līdz gatavam produktam – papīram. Vienīgā vieta rūpnīcā, kur mūs drīkstēja nofotografēt, bija pie gatavā papīra ruļļa. Tas sver 80 tonnas!

 

Kā vienam no poligrāfijas nozares pārstāvjiem, mums ir uzdevums un pienākums domāt par ilgtspējību, lai nodrošinātu zaļāku nākotni nakamajām paaudzēm. Rūpīgi izvērtējam, ar ko sadarboties, un kur iegūt piemērotākos un mūsu vērtībām atbilstošākos produktus.

 

Tiecamies uz zaļu nākotni un augam kopā🌿